Öne Çıkanlar feto Beşiktaş Fenerbahçe Maçının Hakemi survivor 17 mayıs bil bakalım 4 mayıs 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi

TRT Arşiv sitesi halka açıldı! İşte TRT Arşiv giriş sayfası

TRT Arşiv resmen halkın kullanımına açıldı. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu geçmişe dönük yaklaşık 50 yıllık müzik, dizi, türkü ve haber arşivini TRT arşivi giriş sayfası üzerinden erişime açtı. Peki TRT arşive nasıl girilir?

TRT Arşiv sitesi halka açıldı! İşte TRT Arşiv giriş sayfası

TRT Arşiv giriş sayfası üzerinden Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun 50 yıllık tüm arşivlerine internet üzerinden erişmek artık mümkün. TRT Arşiv internet sitesi 1968'den 2015'e kadar olan tüm müzik, dizi, yarışma programı, haber yayınları ve futbol müsabakaları gibi binlerce yapımı evimize getiriyor.

Online olarak tüm dünyadaki kullanıcılara açılan TRT Arşiv'de programlardan dizilere, yarışmalardan yakın siyasi tarihin akıllarda kalan ya da kalmayan birçok anına, unutulmaz gollere kadar her şeye ulaşabileceksiniz.

Sadece özgün yapımlar değil, TRTnin ve Türkiye'nin 50 yıllık yakın tarihine ilişkin birçok haber, belgesel, drama, çocuk programı gibi yayınlar da sayısal teknolojiye aktarılarak arşivlendi ve halka sunuldu.

TRT Arşiv internet platformuna http://www.trtarsiv.com adresinden ulaşabilirsiniz

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×