Bu haber kez okundu.

Tamamen Türk mühendisler tarafından üretilen Antimon ismindeki robot gerçek bir otomobilden üretildi. 30 saniye gibi kısa bir sürede transformers'a dönüşen otomobil bire bir ölçekli olması bakımından kusursuz olan teknik verileriyle de dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Üç gencin hayallerine kavuşmak için bir firmadan üretilmesini istedikleri Antimon yola ilk çıkanlardan birisi. Seri tamamlandığında ise yalnız olmayacak. Letronların Bizmut, Argon, Wolfram ve Tantal isimli 4 farklı modeli daha bulunuyor. Yüzde yüz Türk mühendislik ürünü olan Letronların kafaları 120 derece dönebiliyor. Dinamik gözleri sayesinde görüş açıları çok geniş.

GERÇEK OTOBOT LETRONS'UN ÖZELLİKLERİ

Yerli üretim Transformers LETRON özellikleri

Antimon'un ana kumandasının eklem hareketleri de interaktif. Bilekleri 100 derece dönebiliyor. Parmaklarının hepsi hareket ettirilebiliyor. Şimdilik binilmiyor ve ateş edilmiyor ama istenirse uzaktan kumanda ile ona dans şovu yaptırmak mümkün.

Antimon'un en dikkat çeken özelliği ise konuşabiliyor olması. Üstelik çevre faktörlerine duyarlı ses entegrasyonuna sahip. Ar-Ge ekibi Antimon'u bu özellikleri ile sınırlı bırakmayacak. Serinin diğer parçalarını üretirken zaman zaman yazılım güncellemeleriyle Ankaralı Transformers da kendisini yenileyecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×