Twitter'da yeni tuzak: Üzgünüz hesabınız kilitlendi - DİKKAT!

Sosyal medya sitelerindeki hacker tuzakları bitmek bilmiyor. Twitter'da ''Hesabınız kilitlendi'' ya da ''Hesabınız askıya alınacak'' mesajları ile kullanıcıların hesap bilgileri ele geçirilmeye çalışılıyor. Aman dikkat! Haberimizi mutlaka okumalısınız.

Twitter'da yeni tuzak: Üzgünüz hesabınız kilitlendi - DİKKAT!
İnternet ortamında her geçen gün kullanıcıları hedefleyen hacker tuzakları ortaya çıkıyor. Bunun son örneği ise Twitter'da kullanıcılara gönderilen ve hesabın kilitlendiğini bildiren özel mesaj yolu ile yapılıyor. Kötü amaçlı bilgisayar korsanları bu defa kullanıcıların Twitter hesaplarını ele geçirmeye çalışıyor.

Hackerlar Twitter kullanıcılarının hesaplarına özel mesaj yoluyla ''Hesabınız kilitlendi'' ya da 'Hesabınız askıya alınacaktır'' şeklinde ileti gönderiyor. Söz konusu mesaj içeriğinde bulunan link tıklandıktan sonra hesap sahibi eğer kullanıcı adı ve şifreyi gelen sayfadaki alanlara yazarsa, tüm hesap bilgileri hackerların eline geçmiş oluyor.

HESABINIZ KİLİTLENDİ TUZAĞINA KANMAYIN!

İnternet korsanlarının sosyal medya kullanıcılarına yönelik geliştirdikleri bu yeni yöntem şöyle işliyor.

1- Hackerlar öncelikle kullanıcıya özel mesaj yoluyla ''Üzgünüz hesabınız kilitlendi. Lütfen asagidaki bağlantıdan hesabınızı doğrulayınız http://g-twitter.gq/ 404 Twitter Inc.'' iletisi gönderiyor.

Üzgünüz hesabınız kilitlendi

2- Mesajda bulunan link tıklandığında ise söz konusu link 'http://g-twitter.gq/' adresine yönlendiriliyor ve kullanıcının karşısına bir Twitter sayfası çıkıyor.

Twitter giriş

3- Twitter giriş sayfası gibi tasarlanan bu sayfadaki Kullanıcı Adı ve Şifre bölümleri doldurulduktan sonra 'Giriş Yap' butonuna tıklandığında ise yanlış şifre uyarısı alınıyor.

Kullanıcı adı şifre

4- Ancak kullanıcının karşısına çıkan 'yanlış şifre' uyarısı aslında bu tuzağın en son aşaması. Kullanıcı bu uyarıyı gördüğü anda zaten hesap bilgileri hackerların eline geçmiş oluyor.

Söz konusu Twitter tuzağı ile ilgili yaptığımız araştırma neticesinde ana çıkış kaynağı olarak ''recepmehmetuysal.com'' domain adresine ulaştık. Siteye girmek istediğimizde ise karşımıza boş bir sayfa çıkıyor.

Eğer size de bu şekilde bir mesaj geldiyse kesinlikle mesaj içerisinde yer alan linke tıklamamanızı öneririz. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Asena tekin 10 ay önce

Ben tıkladım ve şuan anladım virüs olduğunu ne yapabilirim. Kurtarma yolu yok mu?

Misafir Avatar
ABChaber 10 ay önce @Asena tekin

Merhaba, eğer halen hesabınıza ulaşabiliyorsanız acilen şifrenizi değiştirmenizi öneririz. Sonucu buradan yazarsanız memnun oluruz.

Beğenmedim! (0)
Avatar
... 10 ay önce

Linke girdim ama bilgilerimi vermeden çıktım herhangi bir sorun olurmu ?

Misafir Avatar
ABChaber 10 ay önce @...

Merhaba, Twitter giriş bilgilerinizi ilgili sayfaya yazmadığınız sürece herhangi bir sorun olmaz.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Eda 9 ay önce

Merhaba ben bilgilerimi girme gafletinde bulundum ne yazık ki. Yazınızı okuduktan sonra şifremi de değiştirdim ama dm atamıyorum hala. Düzeltmenin bir yolu yok mu?

Avatar
Sena 8 ay önce

İyi günler, o hataya ben de düştüm buradaki adımları uygulayın derim.