Bu haber kez okundu.

Twitter'dan veri dostu yeni uygulama: Twitter Lite

Twitter'ın hali hazırdaki mobil uygulamasına göre daha hızlı çalışan ve yavaş internet bağlantıları için geliştirilen sade görünümlü Twitter Lite uygulaması kullanıma sunuldu. Artık mobil internet bağlantısı yavaş olan kullanıcılar, Twitter paylaşımlarına daha kolay erişebilecekler. Twitter, yeni sürümü özellikle gelişmekte olan uygulama marketleri ve internet hızının yavaş olduğu ülkelerdeki kullanıcılar için yayınladı.

Twitter Lite telefonlara videoları ve görselleri indirmiyor. Kullanıcılar görüntüleri flu yani bulanık olarak görüyor. İçeriği görmek isteyen kullanıcıların ise görmek istediklerine tıklaması ve yüklemesi gerekiyor. Twitter, yeni Lite uygulamasını geliştirme sürecinde Google ekibi ile birlikte çalışmış. Bu nedenle Twitter Lite kullanılırken Android cihazlara gelen bildirimler sorunsuz bir şekilde kullanıcıya ulaşıyor. Ancak iPhone kullanıcılarının şimdilik bildirim alamayacaklarını belirtmekte fayda var.

Twitter Lite, standart Twitter uygulamasında olduğu gibi normal yayınları, bildirim listesini, aramaları ve doğrudan iletiler gibi sekmeleri içinde barındıran bir mobil tarayıcı uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Normal Twitter'da yapılan her şey Lite üzerinden de yapılabiliyor fakat resim, video gibi boyutları yüksek olan veriler otomatik olarak değil kullanıcının isteği doğrultusunda indiriliyor. 

Twitter Lite uygulamasından faydalanmak için telefona herhangi bir uygulamanın indirilmesi gerekmiyor. Tek yapılması gereken cep telefonunda varsayılan olarak kullanılan internet tarayıcına girerek mobile.twitter.com adresini yazmak ve sayfaya gitmek. Buradan veri tasarrufu modunu aktif hale getirmek için profile tıklanıp ''Veri Tasarrufu''nun işaretlenmesi yeterli.

TWITTER LITE ÖZELLİKLERİ

İşte düşük internet hızlarında bile cep telefonlarının daha hızlı çalışmasını ve daha düşük veri tüketimi sağlayan Twitter Lite'ın özellikleri:

Twitter'a anında erişim: Web üzerinden erişilebilen Twitter Lite, App Store veya Google Play hesabı olmadan da çoğu akıllı telefon ve tablet üzerinde çalışıyor. Kullanım için bir e-posta hesabına ya da kredi kartına ihtiyaç duyulmuyor.

Hızlı kurulum, alan ve veri dostu: Twitter Lite 1 MB'ın altında. Zayıf ağ bağlantılarında bile tüm akışları hızlı bir şekilde yükleyebildiği gibi telefonda daha az yer kaplar.

Otomatik güncelleme: Twitter Lite yeni bir sürüm çıktığında güncellemeyi otomatik yapar.

Verileri kontrol etme: Kullanıcılar sadece istedikleri görüntüleri veya videoları indirerek daha az veri kullanmak için veri koruma modunu tercih edebilirler.

Uygulama gibi çalışır: Twitter Lite, mobil uygulama gibi çalışır. Tek dokunuşla hızlı erişim için ana ekrana sabitlenebilir. Push Notifications özelliği sayesinde açık oluğ olmadığını konusunda kullanıcıyı bilgilendirir. İnternet kesintisi olsa bile çevrimdışı erişim özelliği sayesinde yüklü içeriklerin okunmasına devam edilebilir. Bunlara ek olarak Twitter Lite'de bulunan Güvenli Tarama, kullanıcı gizliliğini koruma altına alır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×