Bu haber kez okundu.

Twitter'da terör propagandası yapan 360 bin hesap askıya alındı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter 2016 yılında toplam 360 bin hesabın askıya alındığını açıkladı. New York Times'da yayımlanan habere göre 'şiddet içeren aşırılık' paylaşımları yapan 235 bin hesabın askıya alınmasından sonra geçtiğimiz Şubat ayında 125 bin hesabın daha askıya alındığı duyuruldu. 

Twitter 2016'da ''şiddet içerikli paylaşım'' yaptığı belirlenen 235 bin hesabın askıya alınmasından sonra ''terör propagandası'' paylaşımları yaptığı belirlenen 125 bin hesabın da askıya alındığını belirterek 2016 yılında askıya alınan hesap sayısının 360 bine yükseldiğini açıkladı.

ASKIYA ALINAN HESAP SAYISI 1 YILDA YÜZDE 80 ARTTI

New York Times'daki haberde Twitter'ın konuyla ilgili bir açıklama yaptığı belirtiliyor. Bu açıklamaya göre, Twitter'da askıya alınan hesap sayısının 2015 yılına göre yüzde 80 oranında arttığı belirtildi. Önceki yıllara göre bu yıl askıya alınan hesaplarda daha çok ölümcül menfur terör saldırı dalgası ve terör propagandası paylaşımlarının ağırlıklı olduğu vurgulandı. Bu eylemleri şiddetle kınadıkları belirtilen Twitter açıklamasında, ''terör ve şiddetin desteklenmesini ortadan kaldırmak için kararlıyız'' ifadesi yer aldı.

Twitter'ın hali hazırda 313 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Sosyal medya platformlarının DAEŞ, PKK, El-Kaide gibi terörist grupların iletişiminin engellenmesi konusunda baskı altında olduğu bir döneme denk gelmesi ise oldukça dikkat çekici.

Twitter geçtiğimiz günlerde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yanlısı paylaşımlar yapan hesapları da askıya almıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner1