Bu haber kez okundu.

WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır? (Android güncellemesi)

WhatsApp videolu arama özelliği bugünden itibaren kullanıma sunuldu. Kullanıcıların birbirleriyle görüntülü konuşmasına imkan tanıyan 'videolu görüşme özelliği' şimdilik Beta aşamasında olsa da uygulamayı daha da popüler hale getireceği aşikar. Peki WhatsApp görüntülü görüşme nasıl kurulur ve nasıl kullanılır?

Uygulama üzerinden videolu arama yapabilmek için cep telefonunuzda WhatsApp'ın kurulu olması gerekiyor. Buna ek olarak da WhatsApp Beta test programına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Özelliği kullanabilmek için iki farklı seçenekten faydalanabilirsiniz. Görüntülü arama yapmak için şu yöntemlerden faydalanabilirsiniz.1. Yöntem: Google Play Store'dan güncelleme

WhatsApp'ın yeni özelliğini içeren beta sürüm güncellemesini telefona yüklemek için Google Play Store'dan WhatsApp beta test programına katılmanız şart. Programa Play Store'daki indirme sayfasının en altında bulunan 'beta test programına katıl' seçeneğine tıklayarak katılabilirsiniz.

Bu işlemden sonra güncelleme Android telefonunuza otomatik olarak yüklenecektir. Fakat WhatsApp görüntülü görüşme özelliğini kullanmak için uygulamanın son beta sürümü iletişim kuracak iki telefonda da yüklü olması gerekiyor. Yani hem sizin hem de arayacağınız kişinin akıllı telefonunda uygulamanın son sürümü kurulu olmalıdır.

WhatsApp görüntülü görüşme özelliği

2. Yöntem: APK dosyası yükleyerek

Uygulamanın son beta sürümünü içeren .apk dosyasını internet üzerinden birçok siteden indirebilirsiniz. Telefona indirdiğiniz .apk dosyasını Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar ya da Ayarlar > Ek Ayarlar > Gizlilik > Bilinmeyen Kaynaklar yolunu seçerek buradaki seçeneği işaretlemeniz gerekiyor. Güncellemenin yüklemesi tamamlandıktan sonra arkadaşlarınızla görüntülü olarak görüşmeye başlayabilirsiniz.

NASIL ARAMA YAPILACAK?

Telefondan sesli arama yaptığınız gibi görüntülü konuşmak istediğiniz kişinin WhatsApp ekranını açarak ''Görüntülü Arama'' seçeneğini seçip hemen konuşmaya başlayabilirsiniz. Güncelleme henüz tüm kullanıcılara sunulmadı. Şimdilik beta aşamasında olan yeni özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×