Öne Çıkanlar feto 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi wikipedia erişime neden kapatıldı 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Windows 10 güncelleme ekranı artık gösterilmeyecek!

Yazılım devi Microsoft, kullanıcılardan gelen Windows 10 güncelleme ekranı bildirimi şikayetlerini nihayet dikkate aldı. Kullanıcılara, 29 Temmuz'dan sonra Windows 10 güncelleme ekranı gösterilmeyecek.

Windows 10 güncelleme ekranı artık gösterilmeyecek!
Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'u yayınladıktan sonra Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının sürüm yükseltmesine teşvik etmek amacıyla, güncelleme ekranı göstermeye başlamıştı.

Otomatik olarak bilgisayar ekranının sağ alt köşesinde açılan bu 'pop-up' ekran ile kullanıcılar, hali hazırda kullandıkları işletim sistemini sadece tek bir tıklama ile Windows 10'a geçebiliyorlardı. Ancak son zamanlarda kullanıcıları rahatsız etmeye başlayan bu bildirim ekranı için Microsoft, şikayetler almaya başladı.Kullanıcılardan gelen şikayetleri dikkate alan yazılım devinden yapılan açıklamada, 29 Temmuz 2016 tarihinden itibaren kullanıcıların Windows 10 güncelleme ekranını görmeyeceklerini bildirdi. Öte yandan eski işletim sistemini Windows 10'a yükseltmek isteyen kullanıcılar güncelleme işlemine o tarihe kadar devam edebilecekler.

Erkan DEMİR (erkan.demir@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×