Bu haber kez okundu.

Yabancı dizi yayınlayan siteler kapatıldı! İşte isimleri

İnternet ortamında yabancı dizi yayınlayan siteler kapandı. Telif haklarına sahip yayıncı kuruluşların mahkemeye ilettikleri şikayet üzerine yapılan inceleme sonucunda, Game Of Thrones ve Breaking Bad isimli fenomen dizilerin de yayınlandığı dizibox, dizipub, dizimag ve dizilab isimli sitelere erişim engeli getirildi.

Hergün milyonlarca kullanıcı tarafından yabancı dizileri izlemek için ziyaret edilen söz konusu sitelere girenler "Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi mahkeme/savcılık kararı ile erişime engellenmiştir." yazısını karşılarında gördüklerinde büyük bir şaşkınlık yaşadı.

DİZİ SİTELERİ NEDEN ENGELLENDİ?

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), sitelerin kapatılma nedeni olarak, yayıncı kuruluşlardan izin alınmadığını gerekçe gösterdi. Bu nedenle de televizyonda yayınlanan dizileri yayıncı kuruluşlardan izin almadan internet ortamında yayınlayan sitelere mahkeme kararı ile erişim engeli konuldu. Kapatılan siteler sadece bunlarla sınırlı kalmayacak. Aldığımız bilgilere göre TİB, korsan dizi yayını yapan diğer sitelerinde kapatılması için de harekete geçti. Geri kalan sitelerin önümüzdeki günlerde kapatılacağı belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×