Bu haber kez okundu.

Youtube yeni video paylaşım ve anlık mesajlaşma özelliğini duyurdu

Dünyanın en büyük video paylaşım servisi Youtube her geçen gün kendisini geliştirmeye devam ediyor. Popüler video sitesi Youtube şimdi de yeni video paylaşma özelliği ile Youtube uygulaması içerisinde 'chat' yapmayı mümkün hale getiren anlık mesajlaşma özelliğini aktif etti. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, arkadaşları veya diğer kullanıcılar ile uygulama içinde kuracakları bir grup üzerinden mesajlaşarak iletişim kurabilecekler.

Yüzlerce milyon kişinin video izlemek için kullandığı Youtube'daki mesajlaşma özelliği tıpkı Facebook Messenger servisine benzer bir şekilde tasarlanmış. Kullanıcılar şimdilik Android üzerinden bu özelliği kullanabiliyor. Ayrıca uygulama Youtube video linklerinin diğer kullanıcılara gönderilmesine de imkan tanıyor.

Youtube yeni video paylaşım özelliği ve anlık mesajlaşma özelliği

YENİ ÖZELLİKLER KANADA'DA KULLANIMA SUNULDU

Şimdilik sadece Kanada'daki Youtube kullanıcıları için aktif edilen video paylaşma ve anlık mesajlaşma özelliği birkaç ay içerisinde tüm dünya ülkelerinde kullanıma sunulacak. Google, yeni özellikleri test etmek için neden Kanada'yı seçti diye düşünebilirsiniz. Bunun nedeni olarak, Kanada'daki Youtube kullanıcılarının hem platformu aktif olarak kullanmaları hem de diğer ülkelerdeki kullanıcılardan yüzde 15 daha fazla içerik paylaşımı yapmaları gösteriliyor.


Youtube yeni video paylaşma ve anlık mesajlaşma özelliği videosu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×