Demet Akalın Kimdir?

Demet Akalın Kimdir?

Türkiye'nin sevilen pop müzik şarkıcılarından Demet Akalın'ın hayatı herkesin merak konusu oldu. Peki ünlü sanatçının biyografisinde neler yer alıyor?

Pop müzik şarkıcısı Demet Akalın, 23 Nisan 1972 tarihinde Gölcük’te dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Gölcük’te tamamladı. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi almadı.

Annesinin desteği sayesinde Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna başladı ve mankenlik eğitimi almaya başladı. 1990 yılında bir yarışmaya katıldı ve mayo güzeli seçildi. Sonrasında Neşe Erberk ajansında mankenlik yapmaya başladı. O yıllarda mankenlik kariyerinin zirvesini yaşamaya başladı. Sesinin güzel olduğunu fark edince müzik dünyasına yelken açarak en iyi gazinolarda büyük sanatçılarla müzik hayatına başladı.

Müzik hayatında da tıpkı mankenlikte olduğu gibi başarı elde edine albüm yapmaya karar verdi ve ilk albümü “Sebebim”i çıkardı. Albümü zirve yapınca mankenliği bıraktı ve müzik dünyasının önemli isimlerinden biri olma yolunda ilerledi.

O günden sonra birçok başarılı albüm çalışması yağarak müzik listelerinde yükseldi. Hala daha bu başarısını sürdürmekte ve günümüzün sevilen pop şarkıcılarından biri.

Demet Akalın özel hayatında ise 2006 yılında Oğuz Kayhan ile evlendi ancak 3 ay sonra boşandı. İkinci evliliğini 2016 yılında Önder Bekensir ile yaptı ancak, aradığı mutluluğu yine yakalayamadı ve aynı yıl Temmuz ayında boşandı. Üçüncü evliliğini 2012 yılında Okan Kurt ile yaptı ve bu defa mutluluğu yakaladı. Bir de Hira isimli kızı oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×