Bu haber kez okundu.

2017 Green Card başvuru çekiliş sonuçları açıklandı

Green Card başvuru sonuçları açıklandı. Green Card başvuru sonuçlarını, resmi site olan dvlottery.state sitesinden öğrenebiliyorsunuz. ABD'de gelecek kurmak isteyen Türk vatandaşların almak istediği kart başvuruları, aksamalı da olsa yayımlanmaya başlandı. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamak isteyen Türk vatandaşları 7 Kasım 2016 tarihine kadar başvurularını yaptı. Green Card başvuru sonuçları bugün itibariyle açıklandı. Peki, 2017 Green Card başvuru sonucu nasıl öğrenilir? İşte, 2017 Green Card başvuru sonuçları sorgulama sayfası.

Birçok vatandaş yaklaşık 5 ay önce yaptığı 2017 Green Card başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Green Card başvuru sonuçları bugün açıklandı. Green Card başvuru sonucuna nasıl bakılacağını merak eden binlerce vatandaş araştırmalarına devam ediyor. Green Card başvuru sonucuna haberimizin içinden ulaşabilirsiniz.

2017 Green Card başvuru sonuçlarına https://www.dvlottery.state.gov/ adresinden ulaşmak mümkün. Fakat sitede oluşan yoğunluk nedeniyle sorgulama ekranında gecikmeler yaşanabiliyor.

Başvurular için tıkladığınız sitenin en altında “Check Status” bulunmaktadır. O linke tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır.

Çıkan sayfada “uyarı” bulunmaktadır. Uyarı ise sonraki sayfa için “onay numarası, soyadı ve doğum tarihi”nin eksisiz bir şekilde doldurulmasını istemektedir. Continue linkine basıldıktan sonra yeni bir link açılacaktır.

Açılan sayfada 4 bölüm bulunmaktadır. Confirmation Number (Onay numarası), Last / Family Name ( Sadece soyad), Year of Birth (doğum tarihi), Authentication (Doğrulama kodu). Önemli not 2: Soyad bölümünüde “Türkçe karakterler” kullanılmamalıdır.

İstenilen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduğunda sonuç sayfası çıkacaktır. Sonuç sayfasında “Has not been selected” (seçilmedi) çıkarsa başvuru sonucunuz olumsuz olarak görülmüştür.

Şayet bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduğu taktirde “Session timed out” (zaman aşımına uğrama) çıkıyorsa 2 durumdan birisi gerçekleşmiştir: Bilgileri “5 dakika” içinde doldurulmamıştır ya da sitede yoğunluk söz konusudur. Bilgileri tekrardan 5 dakika için doldurmanız gerekmektedir.

kaynak : hürriyet

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×