Öne Çıkanlar feto anneler günü Murat Boz aöf işletme iktisat sınavı soruları ve cevapları 29 nisan aöf işletme soruları cevapları

ABD'den kritik hamle! 35 Rus diplomat sınır dışı ediliyor

ABD ile RUSYA arasındaki gerilim gittikçe tırmanıyor. Amerikan hükümeti, Washington ve San Francisco'da görevli 35 Rus diplomatın 72 saat içerisinde ülkeyi terk etmesini istedi.

ABD'den kritik hamle! 35 Rus diplomat sınır dışı ediliyor

AMERİKA ile RUSYA arasında başkanlık seçimlerinden önce başlayan siyasi gerilim bugün tam anlamıyla bir hesaplaşmaya dönüştü. Amerika Birleşik Devleti, ülkede görevli olan 35 Rus diplomatın ülkeyi terk etmelerini ve bunun için sadece 72 saat süreleri olduğunu açıkladı. ABD'nin bu kararına gerekçe olarak ise başkanlık seçimleri sırasında Rusya'nın siber saldırı düzenlediği iddiaları gösteriliyor.

RUS TEMSİLCİLİKLERİ KAPATILDI

Rus diplomatların ülkeyi terk etmelerini isteyen Amerika'dan yaşanan krizi daha da alevlendirecek bir hamle daha geldi. Rusya'nın Maryland ve New York eyaletlerindeki diplomatik temsilciliklerinin kapatılmasına karar verildi. Buna gerekçe olarak ise temsilcilikleri Rusya'nın istihbarat amaçlı kullandığı gösterildi.

ABD ÖNLEMLERİ ARTTIRACAK

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Rusya'nın ABD Başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarına dair deliller olduğunu ve ileriki günlerde bunu ABD Kongresi'nde detaylı bir rapor halinde ortaya koyacağını açıkladı. Rusya'ya yönelik tedbirlerin arttırılacağını da belirten Obama, bir takım önlemler almaya devam edileceğini, bunlardan bazılarının kamuoyuna açıklanacağını bazılarının ise açıklanmayacağını duyurdu.

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×