Öne Çıkanlar feto 29 Mayıs Bireysel Dokunulmazlık Oyunu 1 mayıs hangi bankalar açık TEDAŞ 49 memur alımı fb ç.rizespor maçı kaç kaç

ABD, Hillary Clinton'ın sağlık durumunu tartışıyor

Önce öksürük krizi sonra ayakta durmakta güçlük çektiği anlar. ABD, demokratların başkan adayı Hillary Clinton'un sağlığını tartışıyor.

ABD, Hillary Clinton'ın sağlık durumunu tartışıyor
Amerika Birleşik Devletleri'nde demokratların başkan adayı Hillary Clinton'ın sağlığı tartışılıyor. Zatürre teşhisi konulan Clinton, seçim kampanyasına ara vermek zorunda kaldı. Doktorları en az 5 gün dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Tedavi altına alınan Hillary Clinton, hakkındaki tartışmaların büyümesi üzerine telefonla verdiği röportajda sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Clinton'ın zor durumda kaldığı anların kameraya yansımasının ardından ABD'deki bir diğer güçlü başkan adayı Donald Trump'ın ekibi, ''sağlık durumu başkanlık yapmaya uygun değil'' tezini savunmaya başlamıştı.

CLINTON: ''SAĞLIĞIM İYİ''

Hillary Clinton, başkanlık yarışısındaki durumu tehlikeye girince hemen karşı atağa geçti. CNN televizyonuna telefonla bağlanarak röportaj veren Clinton, zatürre olduğunu ve tedavisinin iyi gittiğini, bir kaç gün içerisinde seçim kampanyasına geri döneceğini açıkladı. Clinton'ın sağlığıyla ilgili endişelerin giderilmesi için de demokrat adayın sağlık kayıtlarının yayımlanacağı bildirildi.

2012'DE BEYİN SARSINTISI YAŞADI

2012'de ciddi bir rahatsızlık yaşayan Clinton, beyin sarsıntısı geçirmişti. Ancak o dönem Clinton'ın doktorları bu rahatsızlığı 'mide virüsü' ve 'aşırı su kaybı' olarak kamuoyuna açıklamıştı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×