Bu haber kez okundu.

ABD tespit etti! FETÖ okul açmak için sahtecilik yaptı

FETÖ, ABD'de okul açmak için çaldı, çırptı, yaptığı tüm kirli işler en sonunda ortaya çıktı. Amerika'yı da sarsan skandal 'NorthJersey.com' haber sitesinde yayınlanan bir haber ile ortaya çıktı. Örgüt 2 yıl önce  Linden şehrinde charter okulu açmak için başvuru yaptı. New Jersey Eğitim Dairesi'ne sunulan dilekçe incelendi, şok gerçekle karşılaşıldı.

ADI GEÇEN 19 KİŞİ HAYATTA DEĞİL

O dilekçede şehirde olmayan sokak adresleri vardı. Başka bir belgede ise dilekçeyi hiç görmediğini söyleyen kadının adı ve imzası yer alıyordu. Okulun açılmasını destekleyen çok sayıda imza da sahteydi. Linden Polis Teşkilatı diğer adreslerin kapılarını çaldı. O adreslerde oturanlardan ''yıllardır burada yaşıyorum ve o isimde burada kimse yok'' cevabını aldı. Dilekçede adı geçen tam 19 kişinin ise hayatta olmadığı anlaşıldı.

SAHTE DİLEKÇE SUNDULAR

Öte yandan FETÖ'nün sahte belgelerle yaptığı başvuru, New Jersey eyaleti Charter Okulları Direktörü Harold Lee tarafından onaylandı. Lee geçen Temmuz ayında görevinden ayrıldı. Şimdi ise FETÖ'nün okul zinciri olarak bilinen iLearn'de strateji şefi.

''ŞAİBELİ İŞLER ÇEVRİLMİŞ...''

Linden Okulları Müfettişi Danny Robertozzi, ''Bu açıkça dolandırıcılık. Başvuruda karanlık işler dönmüş. Tümü iptal edilmeli. Diğer başvurularda da şaibeli işler çevrilmiş olabilir.'' dedi. FETÖ, New Jersey'de yönettiği 7 okul için geçen yıl 60 milyon dolardan fazla finansal destek almıştı. Bu eğitim kurumlarından bazılarının yöneticileri ise yüzbinlerce dolar siyasi bağışta bulunmuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×