Alman fotoğrafçı Kielkowski, Costa Concordia Gemisi'ni görüntüledi!

Costa Concorida kazasını anımsayanlar bilirler. 13 Ocak 2012 tarihinde 4200 kişiyi taşıyan İtalyan yolcu gemisi Costa Concordia, Akdeniz'deki Giglio kıyılarında kayalara çarparak alabora olmuş ve 32 kişi hayatını kaybetmişti. Alman fotoğrafçı Kielkowski kazadan 4 yıl sonra geminin içini görüntüledi. İşte; Costa Concordia fotoğrafları...

Alman fotoğrafçı Kielkowski, Costa Concordia Gemisi'ni görüntüledi!
Costa Concordia felaketi, Costa Concordia isimli İtalyan yolcu gemisinin kısmen battığı ve karaya oturduğu deniz kazası olarak bilinmektedir. 13 Ocak 2012 tarihinde 4200 kişiyi taşıyan yolcu gemisi, Akdeniz'in Giglio kıyılarında kayalara çarptı. Aldığı darbelerden dolayı alabora olan geminin gövdesinde ise 230 metrelik bir kesik oluştu. Yolcuların tamamına yakınının tahliye edildiği kazada 32 kişi hayatını kaybetti.

11 Şubat 2015 tarihinde, geminin kaptanı Francesco Schettino mahkemeye çıkarıldı. Tüm suçlamalara itiraz eden ve kazada hatasının olmadığı savunan Costa Concordia kaptanı, ihmalkar cinayet ile suçlanarak 16 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Kaptan Schettino halen cezasını çekmeye devam ediyor.Costa Concordia felaketi, geride bıraktığı hukuki karmaşa ile hem medyanın hem de dünyanın dikkatini çekti. Geminin battığı yerden kurtarılması için özel bir platfom üretildi. Hava dolu tanklar ile aylar süren kurtarma çalışmaları sonucu dev gemi, milyon dolarlık masraflar yapılarak battığı yerden kaldırıldı. Temmuz 2014'ten bu yana Costa Concordia, Cenova limanında demirli bulunuyor. Geminin hurdası önümüzdeki yıl satışa çıkarılacak.

Alman fotoğrafçı Jonathan Danko Kielkowski, batık gemi Costa Concordia'nın içerisine gizlice girerek geminin iç ve dış kısımlarını fotoğrafladı. Kielkowski, çektiği fotoğrafları ilginç bir resim dizisi haline getirdi.

Jonathan'ın resimleri White Press tarafından yayımlandı. Buradan Concordia kitabını sipariş edebilirsiniz.

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×