Öne Çıkanlar FETÖ son dakika haberler personel alimi resmi gazete afganistan

Almanya, Belçika, Hollanda! Türkler meydanlara iniyor

Türk gurbetçiler, Avrupa ülkelerinin teröre verdikleri desteği protesto etmek amacıyla meydanlara çıkıyor. Gurbetçi vatandaşlar ''Teröre lanet, Demokrasiye davet'' mitingleri düzenleyecek.

Almanya, Belçika, Hollanda! Türkler meydanlara iniyor

Avruğa Birliği'ndeki bazı ülkelerin, terör örgütlerine açık ve gizli desteklerinden duyulan rahatsızlık devlet kademelerinden sonra gurbetçiler tarafından da yüksek sesle dile getirilecek. Bu kapsamda bazı Avrupa ülkelerindeki gurbetçi Türkler meydanlara inerek ''Teröre Lanet, Demokrasiye Davet'' protestoları düzenleyecekler.

Yarın yapılacak olan mitingler Belçika, Almanya, Fransa ve Hollanda'da gerçekleştirilecek. Belçika'daki gösteri başkent Brüksel'deki Avrupa Birliği binalarının bulunduğu noktada yapılacak. Gösterilere Avrupa'da faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum örgütü, Türk dernekleri ve vakıflar destek veriyor.

Teröre Lanet, Demokrasiye Davet

Eylemlerde, Türkiye'deki FETÖ'cü darbe girişimi Avrupalılara anlatılacak. PKK, PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C gibi terör örgütlerinin gerçek yüzü bir kez daha hatırlatılacak. Avrupa'nın teröre destek vermemesi istenecek. 

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×