Öne Çıkanlar feto aciga alinan polisler teror operasyonu teror orgutu kuzey kore

Almanya Müslümanlara yapılan saldırı kayıtlarını ayrı tutacak

Almanya'da birçok kez gündeme taşınan ''müslümanlara ve camilere yönelik saldırılar'' konusundaki karar geç de olsa verildi.

Almanya Müslümanlara yapılan saldırı kayıtlarını ayrı tutacak
Bugüne kadar bir çok defa gündeme taşındı ama bu kez yanıt Alman Bakan Thomas de Maiziere'den geldi. Bakan Maiziere, müslümanlara ve camilere yönelik saldırılara ilişkin kayıtların ayrı tutulacağını açıkladı.

Almanya'da Yahudilere yapılan saldırıların kayıtları tutuluyordu ancak geç de olsa Müslümanlara ve onlara ait kuruluşlara yönelik saldırılara ilişkin istatistiklerin de tutulacağı açıklandı. Saldırılara ilişkin tutulan kayıtlardaki bilgiler siyasi suçlar kapsamında değerlendirilecek. Bu sayede ülkede müslümanlara ve camilere yönelik saldırıların sayısında artış yaşanıp yaşanmadığı da daha net görülecek. Bakan Maiziere, inançlarını yerine getiren müslümanlara yönelik düşmanlığın kabul edilemeyeceğini vurguladı.

Köln'deki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Merkezi, Ekim ayında saldırılara ilişkin bir rapor hazırlayarak basın yoluyla paylaşmıştı. Bu raporda Almanya'da camilere yönelik saldırıların endişe verici boyutlara geldiği belirtilmişti.
 

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×