Öne Çıkanlar survivor 29 nisan ada konseyi feto 30 nisan 2017 survivor yeni bölüm fragmanı ada konseyinde en çok kimin adı yazıldı 689 KHK ile göreve iade edilen isim listesi tam liste

Amerika'da Olağanüstü Hal ilan edildi

Son günlerde polis kurşunlarının hedefi olan siyahilerin ölümü, Amerika sokaklarında protesto edildi. ABD'nin Charlotte kentinde OHAL ilan edildi.

Amerika'da Olağanüstü Hal ilan edildi
ABD polisinin siyahileri öldürmesi protestolara neden olurken binlerce siyahi sokaklara döküldü. Gösteriler çatışmaya döndü. Polis göstericileri dağıtmak için önce gözyaşartıcı gaz kullandı. Daha sonrasında silah sesleri geldi. Amerikan medyası olaylar sırasında bir göstericinin vurularak yaşamını yitirdiğini, en az 2 göstericinin de polis silahından çıkan kurşunlarla yaralandığını duyurdu.

CHARLOTTE'DA OHAL KARARI

Göstericiler polis araçlarına saldırdı. Güvenlik güçleri siyahilere müdahale etmekte zorlanınca bu kez devreye ulusal muhafızlar girdi. İki günden bu yana devam eden gösterilerde çatışmalar şiddetlendi. Bunun üzerine eyalet valiliği Charlotte kentinde Olağanüstü Hal ilan edildi.

Siyahilerin polis cinayetlerini protesto ettiği Kuzey Karolina eyaletinin valisi Pat McCrory gösterilerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. McCrory, polise yönelik saldırılar sonrasında OHAL ilanına karar verdiğini bildirerek ''vatandaşımıza, polisimize ya da çevreye yönelik herhangi bir saldırı hiçbir şekilde kabul edilemez'' dedi.

Göstericilerin protestoları devam ederken bazı işyerlerinin yağmalandığı Charlotte'da çok sayıda gösterici gözaltına alındı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×