Bu haber kez okundu.

Avrupa Adalet Divanı PKK'nın talebini görüşüyor

Almanya ve Belçika'nın PKK'lı teröristleri serbest bırakmasının nedeni ortaya çıktı. Her fırsatta iki yüzlü tavrını açık açık gösteren Avrupa ülkelerinin kirli planı ise terör örgütü ''PKK'yı meşrulaştırmak'' yani teröristleri 'Özgürlük Savaşçısı' olarak ilan etmek.

Lüksemburg merkezli Avrupa Adalet Divanı, Avrupa Birliği'nin en yüksek yargı oranı. Star Gazetesi'ne göre PKK'lıların buraya yaptığı 'bizi terör örgütleri listesinden çıkarın' başvurusunun gerekçesi Irak ve Suriye'de DEAŞ ile mücadele etmeleri.

HER TÜRLÜ YASAL HAKLARA SAHİP OLACAKLAR

Mahkeme PKK'yı terör örgütleri listesinden çıkarırsa teröristler sözde özgürlük savaşçılarına dönüşecek. Haklarındaki davalar düşebilecek, para toplamaktan silah yardımına kadar her türlü yardımı da yasal olarak alabilecekler.

Gazeteye göre Avrupa Adalet Divanı'nın PKK'nın başvurusunu görüşmesi iki önemli noktaya işaret ediyor. Bunlardan biri mahkemenin PKK'yı tüzel kişilik olarak kabul etmesi. Diğeri ise Avrupa'da PKK'nın terör örgütü olarak görülmediği yönündeki genel algıyı teyit etmesi.

''PKK NEDEN TERÖR ÖRGÜTLERİ LİSTESİNDE''

Mahkeme, dava kapsamında AB Komisyonundan bilgi talep etti. PKK'nın neden terör örgütleri listesinde olduğunu sordu. Komisyon, PKK'nın silahlı eylemler yaptığını belirtti. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de de terör örgütleri listesinde olduğunu hatırlattı. Terör örgütü PKK, 2000'li yılların başında da listeden çıkmak için başvuru yapmış ancak reddedilmişti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×