Bu haber kez okundu.

Avusturya'dan skandal açıklama: AB üyeliği Türkiye için bitmiştir

AVUSTURYA'da yayın yapan Krone Gazetesi; Avusturya Başbakanı Christian Kern ve Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz'un referandum sonuçlarıyla ilgili olarak "Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine kesinlikle kabul edilmeyeceği ve müzakerelerin bir an önce duruldurulması gerektiği" yönünde açıklama yaptığını yazdı.

Terör örgütlerine kucak açan Avrupa ülkelerinden biri olan Avusturya yönetimi, referandum öncesinde de Türkiye'de 'evet' çıkması halinde Avrupa Birliği üyeliği sürecinin tehlikeye gireceğini sık sık dile getirmişti. Bugün ise o söylemlerin resmi bir dille ifade edildiği Krone Gazetesi'nde yayımlanan haberde yer aldı.

"TÜRKİYE, AB'YE KESİNLİKLE GİREMEZ"

Söz konusu gazete haberinde, Avusturya Dışişleri Bakanı'na "Türkiye referandumu AB ile olan ilişkisini tamamen bitiriyor mu?" sorusu yöneltiliyor. Bakan Serbastia Kurz'un cevabının ise "Türkiye’de demokrasi yara aldı. Ülke görüş olarak ikiye bölündü. Bugünden itibaren anlaşılmıştır ki Türkiye Avrupa Birliği'ne kesinlikle giremez ve görüşmelerin derhal durdurulması gerekir." şeklinde olduğu ifade ediliyor.

Aynı haberde ayrıca Avusturya Başbakanı Kern'in de "AB üyeliği Türkiye için bitmiştir." açıklamasına yer veriliyor.

AVUSTURYA REFERANDUM SONUÇLARI

Avusturya'da yaşayan gurbetçi seçmenler Türkiye'deki Anayasa değişikliği referandumu için sandığa giderek 'evet' oyu kullandı. Sonuçlarda, Evet yüzde 72,04 çıkarken Hayır yüzde 27,96 çıktı. 15 bin 807 seçmenin evet oyu kullandığı ülkede 6 bin 135 seçmen ise Hayır oyu verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×