Öne Çıkanlar feto Adnan Öztürk Kimdir survivor 30 nisan neler olacak adnan öztürk nereli biyografisi adnan öztürk ne iş yapıyor

Barack Obama: Musul operasyonu zorlu geçecek

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Musul operasyonu hakkında ilk defa açıklama yaptı. Obama, harekatın oldukça zorlu geçeceğini söyledi.

Barack Obama: Musul operasyonu zorlu geçecek
ABD Başkanı Obama, Musul operasyonu konusunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Obama, 'Musul'un DEAŞ terör örgütünden temizlenmesinden sonra ne olacak?' sorusu üzerine, terör örgütünün kentte halka baskı uyguladığını, elektrik ve su gibi temel ihtiyaçların arttığını söyledi.

Musul halkının evlerinden kaçtığını kaydeden Obama, ''ciddi sayıda kişi yerlerinden olacak. Tüm bunlar Birleşmiş Milletler ve büyük yardım kuruluşları ile koalisyonun planlama sürecinin bir parçası ve biz olası bir insani krize karşılık askeri planlar kadar kapsamlı planlarımızı ve alt yapımızı oluşturduk'' diye konuştu.

Musul için hazırlanan planlar hakkında detay vermeyen Barack Obama, ''çok fazla insan kaçmak zorunda kalırsa şüphesiz yürek parçalayıcı bazı olaylar da yaşanacak.'' ifadesini kullandı. ''Musul operasyonu zorlu bir savaş olacak'' diyen Obama, operasyon sonucunda başarı kazanılacağına inandığını anlattı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×