Öne Çıkanlar feto wikipedia erişime neden kapatıldı 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Başkan adayından kendi ülkesinin yönetimine sert tepki

Dünyanın emlak zengini olarak bilinen ve ABD'deki başkanlık seçimleri için adaylığını koyan Donald Trump bir basın toplantısı düzenledi. Kendisine sorulan ''Türkiye'deki darbe girişimi konusunda ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna Trump, 'Türkiye'nin işine karışılmasın'' diyerek yanıtladı.

Başkan adayından kendi ülkesinin yönetimine sert tepki
ABD'de Cumhuriyetçilerin başka adayı Donald Trump'a 15 Temmuz darbe girişimi soruldu. Başkan adayı Trump'ın ilk mesajı ''Başkan olunca Türkiye ya da başka ülkelere kendi iç siyasetleri konusunda müdahale etmem'' oldu.

BENCE TİYATRO DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişimi püskürtmesini takdir ettiğini ifade eden Trump, ''Bazıları darbenin tiyatro olduğunu iddia ediyor. Bence yaşananlar tiyatro değil'' dedi.

ABD YÖNETİMİNE SERT TEPKİ

ABD'nin başkan adayı Trump, darbe girişimi sonrası ülkesinin gösterdiği tutuma sert tepki gösterdi. Trump, ''ABD'nin müttefiklerinin davranışlarını değiştirmeye çalışmadan önce kendi işlerini yoluna koyması gerekir'' dedi.

BAŞKASINA NUTUK ÇEKMEDEN ÖNCE KENDİMİZE BAKALIM

Kaldığı otelde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Donald Trump bir yandan da televizyondaki yayınları izliyordu. Bu sırada gazetecilere ''Bakın kendi ülkemizde neler yaşanıyor?'' diye sordu. Ardından ''Bizim konuşmaya hakkımız yok. Ülkemizde polisler soğukkanlılıkla öldürülüyor. Bu durumdayken biz başka ülkeye nasıl nutuk çekebiliriz? ifadesini kullandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×