Bu haber kez okundu.

Cem Özdemir, Erdoğan'a karşı TV kanalı kurulmasını önerdi

Cem Özdemir, Alman Yeşiller Partisi'nin Eş Genel Başkanı. Mesele 'Türkiye düşmanlığı' olunca en önde saf tutan politikacılardan biri. Özdemir, Türkiye düşmanlığı için yine fırsatı kaçırmadı. 16 Nisan'da yapılacak 'Anayasa Referandumu'nda 'Hayır' cephesine destek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı bir Alman-Türk televizyon kanalının kurulmasını önerdi.

Özdemir, meydanın Avrupa'da yayın yapan Türk TV kanallarına bırakılmamasını istedi. Referandumda 'EVET' sonucunun çıkmasını engellemek için Erdoğan'a karşı propaganda yapacak Türkçe bir televizyon kanalı kurulsun önerisini ortaya attı. Bu kanala Alman hükümetinin de destek vermesini istedi.

Alman ARD televizyonunda 'Hayır' kampanyası

ALMANYA'DA TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI

Cem Özdemir'in düşmanlık projesi aslında Almanya'da kısmen uygulanıyor. Alman devlet televizyonu ARD'nin Türkçe 'Hayır' kampanyası yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Gerçekleri çarpıtan kanal, anayasa değişikliği ile Türkiye'de demokrasinin yok olacağını öne sürüyor, değişikliğin Türkiye'ye hangi katkıları sunacağından ise hiç bahsetmiyordu.

STERN DERGİSİ SKANDAL BAŞLIKLAR ERDOĞAN'I KAPAK YAPTI

Türkiye'nin güçlenmesinden çekinen Almanya'da, Erdoğan ve Türkiye düşmanlığı her alanda sürüyor. Alman medyasında bu düşmanlığa katılan son yayın organı Stern Dergisi oldu. Dergi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ''Şantajcı Gibi'' diyerek skandal bir başlıkla kapağına taşıdı. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×