Bu haber kez okundu.

David Rockefeller 200 yaşını göremeden öldü!

Yeni dünya düzeni hayaliyle yola çıkan ABD'li milyarder iş adamı David Rockefeller'ın 101 yaşında yaşamını yitirdiği duyuruldu. Bugüne kadar ömrünü uzatmak için 6 kalp nakli, 3 böbrek nakli ve 2 ciğer nakli yapılan Rockefeller, geçen yıl yaptığı bir açıklamada "200. yaş günümü kutlamak istiyorum" demişti. Ancak ünlü iş adamının sahip olduğu 5 Trilyon dolarlık servetinin değeri kendisini hayatta tutacak bir nefes bile etmedi.

ÖLÜM HABERİNİ SÖZCÜSÜ DUYURDU

Vücudu için milyonlarca dolar harcayan David Rockefeller'ın ölüm haberini sözcüsü Fraser P. Seitel duyurdu. Ünlü iş adamının pazartesi sabahı evinde hayatını kaybettiği açıklandı. Ölüm sebebi olarak 'çoklu organ yetmezliği' gösterildi.

DAVID ROCKEFELLER KİMDİR?

12 Haziran 1915'te ABD'nin New York eyaletinde dünyaya gelen David Rockefeller, bankacı ve iş adamıdır. ''Dünya imparatorluğu'' ve ''Yeni dünya düzeni'' gibi söylemlerle tüm dünyanın tepkisini toplamıştır. Eğitim hayatının ardından iş dünyasına atılan Rockefeller, Standart Oil Company şirketinin kurucusu olan ve şirketin petrolden elde ettiği geliriyle tanınan Rockefeller Şirketler Grubu'nun kurucusu John D. Rockefeller'in en büyük oğludur. Chase Bank'ın eski başkanı da olan ünlü iş adamı aynı zamanda JPMorgan Cahse'in ortaklarından ve New York'un sayılı milyarder kişilerinden biridir. David Rockerfeller'ın Abby, John D. III, Nelson, Laurance ve Winthrop isminde beş kardeşi daha vardır. 20 Mart 2017 Pazartesi günü ABD'deki evinde ölen Rockefeller, 2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne 100 milyon dolar bağış yaparak adından bir kez daha söz ettimiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×