Bu haber kez okundu.

Donald Trump ile Angela Merkel arasında yaşanan el sıkışma krizi dünya gündemine oturdu. İki lider Beyaz Saray'daki görüşme sırasında kameraların karşısına geçti. Trump'a ''El sıkışmak ister misiniz?'' diye soran Merkel hiç beklemediği bir davranışla karşılaştı. Donald Trump, Merkel'in el sıkışma talebini reddetti, basın mensuplarından gelen tokalaşma taleplerini ise görmezden geldi.

Kameralara yansıyan görüntüde, basın mensuplarının ve Merkel'in Trump'a el sıkışma çağrısı açık bir şekilde duyulabiliyor. Trump ise el sıkışmak istemediğini Angela Merkel'e dönüp, inceden gülümseyerek gösteriyor. Her iki lider, basın mensuplarına verdikleri görüntüde soğukkanlı görünse de, gazetecilere yaptıkları açıklamada toplantıların çok iyi geçtiğini belirttiler.

Amerikalı ve Alman liderler arasında yaşanan gerginlik, Trump'ın defalarca seçim kampanyasında baskı kurması ve ülkenin mültecilere izin verme politikalarını gerekçe göstererek ''Almanya'yı mahvetmekle'' suçlamasından sonra geldi. Eski Başkan Barack Obama ile yakın ilişki içinde olan Merkel, Trump'ın NATO ve Avrupa Birliği hakkındaki olumsuz yorumlarıyla ilgileniyor.

Donald Trump - Shinzo Abe El Sıkışma Fotoğrafı

JAPONYA BAŞBAKANI İLE 19 SANİYE EL SIKIŞTI

Trump ile Merkel arasında yaşanan tokalaşma krizi sonrası akıllara, Japonya Başbakanı geldi. Trump, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile Şubat ayında Oval Ofis'te bir araya geldiğinde tam 19 saniye boyunca el sıkışmıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×