Bu haber kez okundu.

Dünyanın gözünü Yemen’e çeviren küçük kız Buseyne...

Buseyne Erreymi Yemen'de yaşayan küçük bir kız ama dünya onu konuşuyor. Yemen’in başkenti Sana’da 25 Ağustos’ta bir apartmana yapılan hava saldırısında anne, baba ve 5 kardeşini kaybeden 5 yaşındaki Buseyne Erreymi, dünyanın gözünü Yemen’e çevirdi.

Yemen’in başkenti Sana’da 25 Ağustos’ta bir apartmana yapılan hava saldırısında sol gözü tamamen kapanan, sağ gözünü ise işaret parmağını yarım ay şeklinde kullanarak açabilen Buseyne Erreymi, Yemen meselesinin ikonu oldu. Yemenli bir genç olan İzzettin Arif’in Busyne’nin görüntüsünü sosyal medya hesabında yayınlamasının ardından BBC ve CNN gibi evrensel yayın organları bu haberi paylaştı.

Kaybettiği ailesini resmediyor

Yemen’de bir hastanede tedavi altına alınan Buseyne, geçmiş olsun dileğinde bulunanlar onu neşelendirmek için gitar çalmaya başlayınca gülümsüyor, ardından gözyaşlarına boğuluyor. Buseyne, kendisine verilen boya kalemleriyle anne baba ve kardeşlerini çiziyor.

Sosyal medyadan destek

Sosyal medyada (#I_SPEAK_FOR_BUTHINA) Twitter hashtag’inde Buseyne’nın bu görüntüsü milyonlarca kullanıcı tarafından aynı poz verilerek paylaşıldı.

(İHA)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×