Bu haber kez okundu.

Fetullah Gülen Türkiye'ye iade edilecek! Debka'dan bomba iddia

Fetullah Gülen Türkiye'ye iade edilebilir! İddia İsrail istihbarat servisi MOSSAD'a yakınlığı ile bilinen Debka sitesinde ortaya atıldı. Debka'daki FETÖ haberine göre; Terör örgütü DEAŞ'ı Suriye ve Irak'ta çıkarmak için Amerikan Başkanı Donald Trump, Rusya lideri Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında üçlü bir işbirliği kurulabilir. Eğer bir pakt oluşturulursa; Putin ABD'ye Edward Snowden'ın, ABD ise FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in teslim edilmesi için harekete geçebilir.

HERKES DEAŞ'I YOK ETMEYE KARARLI

Debka'daki habere göre Donald Trump, ABD'nin DEAŞ'ı hızla ve tamamen yok edeceği sözünü verdi. Trump'ın bu konuda son derece 'ciddi' olduğu ve bu durumun Gülen'in iadesi konusunda etkili olacağı ileri sürüldü. Bu noktada Trump'ın 7 Şubat Salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesine dikkat çekildi.

İsrail istihbarat servisi MOSSAD'a yakınlığıyla bilinen Debka'da çıkan haberin görseli şöyle;

Fetullah Gülen Türkiye iade

TRUMP, GÜLEN BELGESİNİ İNCELEMEYE SÖZ VERDİ

Haberde, Trump'ın bir ABD mahkemesinde iade için açılan davayı takip edeceğine ve Türkiye'nin Gülen'in iadesi için gönderdiği belgeleri incelemeye söz verdiğine de yer verildi. Bu görüşmeden 4 gün sonra yani 10 Şubat Cuma günü CIA'in yeni direktörü Mike Pompeo'ya Ankara'da Gülen dosyasının elden teslim edildiği de belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×