Bu haber kez okundu.

Fransız polisinden insanlık dışı müdahale
Fransa'da yeni iş yasasını protesto etmek isteyen göstericiler sokağa çıktı. Polisin sert müdahalesine maruz kaldılar. Orantısız güç kullanılan olaylarda onlarca kişi yaralandı ve 32 gösterici gözaltına alındı.

Yüzbinlerce Fransız vatandaşı çalışma saatlerini arttıran ve işverenin maaşlarda indirime gitmesini sağlayan çalışma yasasını protesto etmek için sokaklara çıktı. İşçi Konfederasyonları'nın öncülüğünde düzenlenen gösterilere müdahale ise sert oldu.

POLİS ORANTISIZ GÜÇ KULLANDI

Fransız polisi önce göstericileri biber gazı ile dağıtmaya çalıştı. Ardından coplu müdahale geldi. Polisin insanlık dışı müdahalesinden bazın mensupları da payına düşeni aldı. Güvenlik güçleri, köşeye sıkıştırdıkları bir gazeteciyi darp etti. Fransız polisinin orantısız güç kullandığı olaylarda onlarca kişi aldıkları darbeler sonucunda yaralandı.

HOLLANDA'DAKİ CAMİ CEMAATİNE TEHDİT

Hollanda'da ise Zaandam kentindeki Sultan Ahmet Camii'ne gelen tehdit mektubu polisi harekete geçirdi. Hollanda polisi konuyla ilgili camideki cemaate ''son günlerde tehditler yaşanmakta, tedirginlikler de olabilir. Soğuk kanlı olun ve bu tür tehditleri hemen polise bildirin.'' şeklinde uyardı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×