Öne Çıkanlar feto Konut Hesabı Nedir survivor 21 mayıs canlı anlatım il il görevden alınan polisler Borsada En Fazla Kazandıran Hisse Senetleri Hangileri

Halep'te büyük abluka savaşı başladı karşı taarruza geçildi

Muhalifler haftalardır hazırlandıkları Halep operasyonunu başlattı. Ardı arkasına ateşlenen Grad füzelerinin hedefi ise bölgede bulunan Esed güçleri.

Halep'te büyük abluka savaşı başladı karşı taarruza geçildi
Muhalifler, Halep'teki Esed güçlerine karşı taarruza geçti. Kent merkezi çevresindeki rejim hatlarını ağır silahlar, tanklar ve füzelerle vurmaya başladılar. Taarruzu çok sayıda muhalif grubu bünyesinde toplayan Fetih Ordusu gerçekleştiriyor. Operasyona havanlar ve tanklar da destek veriyor.

KUŞATMAYI KIRMA GİRİŞİMİ

Fetih Ordusu'ndaki gruplardan Ahraruş Şam sosyal medya hesabından bölgede bulunan bir askeri havaalanı ve iki bölgede Esed güçlerinin karargah olarak kullandıkları yerlerin vurulduğunu duyurdu. Hedef, kuşatmayı kırarak muhaliflerin elindeki diğer bölgelerle bağlantıyı yeniden sağlamak.

MOSKOVA'DA ÜÇLÜ GÖRÜŞME

Halep'te bu gelişmeler yaşanırken Rusya'nın başkenti Moskova'da da dikkat çeken bir görüşme yapıldı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İranlı ve Suriyeli mevkidaşlarıyla buluştu. Görüşmenin gündeminde hem Suriye'deki durum hem de Musul operasyonu vardı. Lavrov, Halep'teki muhaliflere hava saldırılarını yoğunlaştırma sinyali verdi.
 

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×