Bu haber kez okundu.

Halep'teki hava saldırılarında 59 kişi yaşamını yitirdi

Rejime ait savaş uçakları dün Halep'in doğu kesimlerinde muhaliflerin kontrolündeki semtlere düzenledikleri saldırılarda Muyesser'de 14, Meşhed'te 14 ve eski Halep'te olmak üzere toplam 59 kişi hayatını kaybetti, 137 kişi de yaralandı.

Rejime ait askeri helikopterler de kentte muhaliflerin elindeki semtlere varil bombasıyla saldırdı. Muhaliflere yapılan saldırılar nedeniyle sivil savunma ekipleri olay yerlerine ulaşmakta güçlük çekti.

Suriye'de geçen 9 günde rejim güçleri adeta ölüm kustu. Rejim ile Rus kuvvetlerinin saldırılarında Halep kent merkezinin doğu bölgelerinde 361 sivil hayatını kaybederken, 1210 sivilin de yaralandığı öğrenildi.

Muhaliflerin kontrolünde olan Halep'in doğu bölgesi, 4 Eylül tarihinden bu yana rejim güçlerinin kuşatması altında bulunuyor. Son 9 gündür de şiddetli saldırıların yapıldığı Halep'te faal okul ve hastanenin kalmadığı belirtiliyor. Düzenlenen hava saldırılarında ekmek fırınları yerle bir olurken, ayakta kalan fırınların da un sıkıntısı çektiği ve bu nedenle sınırlı sayıda ekmek üretebildikleri bildirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×