Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

Halep'teki sivil katliamda 91 kişi hayatını kaybetti

Esad rejimi ve Rus ordusu sivilleri katletmeye devam ediyor. Suriye'nin Halep kentinde savaş uçakları, sivillerin kaldığı bölgelere bomba yağdırıyor.

Halep'teki sivil katliamda 91 kişi hayatını kaybetti
Halep'te gerçekleştirilen bombardımanda onlarca kişi öldü, yüzlerce sivil yaralandı. Yoğun bombardıman ateşinde çok sayıda yerleşim yeri enkaza döndü. Araçlar da yanarak kullanılamaz hale geldi.

Rusya'ya ait savaş uçaklarının saldırılarında salkım ve fosfor bombaları kullanıldı. Bu nedenle kentin bir çok noktasında yangınlar çıktı. Dumanların yükseldiği Halep'teki siviller ise ölüm kalım savaşı vermeye devam ediyor. Saldırıların ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve ilkyardım ekipleri gönderildi. Yaralananlar hastanelere kaldırıldı.

91 KİŞİ ÖLDÜ 200 SİVİL YARALANDI

Öte yandan vatandaşlar enkaz altında kalan sivilleri kurtarmak için seferber oldu. Yüzlerce kişinin altında kaldığı enkazlarda yoğun çalışmalar başlatıldı. İlk açıklama Sahra Hastanesi yetkililerinden geldi. Açıklamada, Suriye ve Rus ordusuna ait uçakların Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere ve sivil yerleşim yerlerine aralıksız bomba yağdırdığı belirtildi.

KARA HAREKATI BAŞLAYABİLİR

Sana Haber Ajansı da açıklama yaptı. Açıklamada, Baas rejim güçlerinin Halep'te kuşatma altında tuttukları doğu bölgesine yönelik kara harekatı başlatacağını duyurdu. Rusya'nın Suriye'de 4 ay önce başlattığı operasyonlarda bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 kişi hayatını kaybetti. 19 Eylül'de biten ateşkes sonrası Rus ordusu ve rejim güçlerinin bölgedeki saldırıları ise giderek yoğunlaşıyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×