Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

Hindistan'da 150 casus güvercin gözaltına alındı

Hindistan'da casus güvercin operasyonu yapıldı. Polis 150 adet güvercini Pakistan'ın casusu oldukları gerekçesiyle bir kutuya kapatarak alıkoydu.

Hindistan'da 150 casus güvercin gözaltına alındı
Olay, Hindistan ve Pakistan'ın birbirlerini çok sert şekilde izledikleri kent olan Keşmir eyaletinde yaşandı. Keşmir'de görülen 150 adet güvercinin üzerlerinde renkli halkalar olduğunu görenler hemen durumu Keşmir polisine bildirdi ve bunun üzerine polis operasyon düzenledi.

Güvercinlerden bazılarının ayaklarında manyetik bilezikler bulunurken bazılarının boynunda ise renkli halkalar olduğu belirtildi. Hindistan polisi bu kuşların Pakistan tarafından casusluk amaçlı kullanıldıklarından şüphelenerek, 150 adet güvercine el koydu

Şu an gözaltına alınan güvercinlerin polis tarafından bir kutu içerisine hapsedildiği belirtiliyor. Öte yandan polisin, büyük olan güvercinlerin kaçmamaları için veteriner marifetiyle kanatlarını kestikleri iddia ediliyor.

Hindistan polisi ise bu güvercinlerin nereden geldiğine henüz kesin bir yanıt veremiyor. Sürekli gözetim altında tutulan ve izlenen güvercinlerin gözaltına alınması ülkede yaşanan ilk olay değil. Daha önce de Hindistan Başkanına tehdit mesajı getiren bir güvercin yakalanmıştı. Söz konusu güvercinin de Pakistan'dan gelip gelmediği belli değil.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×