Bu haber kez okundu.

İsrail medyasından flaş iddia: ABD İncirlik'ten çıkacak

"Amerika Birleşik Devletleri, Adana'daki İncirlik Üssü'nden çıkacak Suriye'ye yayılacak. Ülkedeki 5 üsse yerleşerek Suriye'deki hava gücünü ikiye katlayacak." Bu çok büyük iddianın sahibi ise İsrail İstihbaratına yakınlığıyla bilinen Debka adlı internet sitesi. 

Debka'ya göre ABD'nin Suriye'de yerleşeceği üsler belli. İddiaya göre Amerikan birlikleri, Rimeylan yakınlarındaki Hajar Hava Üssü, Kamışlı'daki iki küçük pist ve Ayn El Arab'da (Kobani) genişletilen havaalanına yerleşecek. Bunların hepsi ABD'nin desteğiyle bölgede yaşam alanı bulan terör örgütü PYD'nin kontrolündeki yerler.

PYD'li teröristler Rakka yönüne ilerlerken son olarak Tabka Hava Üssü'nü ele geçirdi. Debka'ya göre beşinci üste burası olacak. ABD buralara tamamen yerleştiğinde Suriye'deki operasyonlarında hava gücünü iki katına çıkaracak. Ancak bunların sadece iddia olduğunu ve henüz resmi makamlar tarafından doğrulanmadığını belirtmekte fayda var.


Debka: ABD Hava Kuvvetleri İncirlik'ten çekilecek, Suriye'ye taşınacak.

İNCİRLİK'TE KAZA TATBİKATI

Adana İncirlik Üssü'nde konuşlu bulunan ABD'nin 39. Kanat Komutanlığı'ndaki askerler, acil durum ve kaza tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikatın, ABD'nin Suriye'ye yaptığı füzeli saldırı sonrası yapılması ise dikkat çekti. İncirlik Üssü sosyal medya hesabından tatbikatla ilgili yapılan paylaşımda, "Herhangi bir potansiyel durum için hazırlıklı olmak üzre büyük bir kaza tatbikatı gerçekleştirildi" denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×