Bu haber kez okundu.

İtalya'da 6.6 şiddetinde deprem oldu! İlk görüntüler

İtalya'da 7.1 şiddetinde deprem olduğu bildirildi. Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu'ndan yapılan açıklamada İtalya'nın pek çok bölgesini etkileyen depremin büyüklüğünün 6.6 olarak ölçüldüğü belirtildi.

Merkez üssü Perugia kenti yakınlarında olduğu tespit edilen depremin henüz hangi boyutta bir hasara yol açtığı, sarsıntı nedeniyle ölen ya da yaralananların olup olmadığı konusunda bir bilgi verilmedi.

Deprem yerel saat ile 07.40'ta meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu'nun açıklamasına göre depremin merkez üssü Perugia kentinin 68 kilometre güneydoğusunda ve yerin 1.5 kilometre altında. Depremin büyüklüğüne ilişkin farklı kaynaklardan çeşitli bilgiler paylaşıldı. Deprem İtalya'nın başkenti Roma ve çevresinde de hissedildi. Öncesinde 35 - 40 öncü sarsıntı meydana geldiği belirtildi. Sonrasında da artçı sarsıntıların yaşandığı bildirildi. 

İtalya'da aynı bölgede geçen hafta iki orta şiddete deprem meydana gelmişti. Birçok bina bu depremde hasar görmüştü. Son sarsıntıyla hasarlı binaların çoğunun yıkıldığı ve şu an için herhangi bir can kaybının olmadığı bilgisi yok ancak uzmanlar yaralıların olduğunu söylüyor.

İtalya deprem fotoğrafı

İtalya deprem görüntüsü
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×