Bu haber kez okundu.

Japon savaş gemileri ABD donanmasına katılıyor

Kuzey Kore'nin ABD'yi savaşla tehdit etmesi üzerine bölgede savaş ihtimali her geçen saat daha da artıyor. Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un başkent Pyongyang'ın tahliye edilmesi ve savaş pozisyonu alınması emri verdiği iddia edilmişti. Amerikan donanmasına bağlı savaş gemileri ise Kore yarımadası açıklarına doğru yola çıktı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken bir açıklamada Japonya'da geldi. Japonlar savaş gemilerini ABD donanmasına katılmak üzere hazırladığını duyurdu.

Rusya merkezli Pravda gazetesinin Kuzey Kore medyasına dayandırdığı habere göre; Kuzey Kore ordusu kırmızı alarma geçerek savaş pozisyonu aldı. Halkın sığınaklara çekilmeye başladığı ülkede Çin sınırı kapatıldı. Güney Kore haber kaynakları ise ülkede sirenlerin çaldığını ve savaş alarmı verildiğini belirtiyor.

JAPONYA'DAN ABD'YE SAVAŞ DESTEĞİ

Büyük bir savaş çıkmasının an meselesi olduğu Kuzey Kore ile ABD arasında ipler iyice gerilirken, Japonya'nın da savaş gemilerini Amerikan donanmasına katılmak üzere hazırladığı bildirildi. The Guardian'ın haberine göre, Japonlar bu hamle ile Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ni nükleer silah faaliyetlerinden 'caydırmayı' amaçlıyor. Güney Kore ise ABD'nin olası bir önleyici saldırısını desteklemeyeceğini duyurdu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×