Bu haber kez okundu.

Mercedes'e soruşturma : 23 savcı ve 230 polis ile operasyon düzenlendi

Alman otomobil üreticisi ve Alman otomobil sanayisinin başında gelen Mercedes Benz emisyon suruşturması başlatıldı. Almanya'nın 4 eyaletinde bulunan fabrikalara 23 savcı ve 230 polisin katılmasıyla baskın yapıldı.Stuttgart Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada emisyon skandalı olabileceği üzerinde duruluyor.

MERCEDES'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Mercedes yapıla operasyonlar ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek için açıklama yaptı.Mercedesyaptığı açıklamada ; ""Stuttgart Savcılığı tarafından Mart 2017’de duyurulduğu üzere, dizel motora sahip binek otomobillerde egzoz gazı salınımının olası manipülasyonu iddiası ile ilgili Almanya’nın çeşitli bölgelerinde bulunan Daimler AG tesislerinde araştırma başlatıldığı doğrudur.

Konuyla ilgili ana şirketimiz Daimler AG, yetkililerle işbirliği içerisindedir. Bu süreçte Daimler AG, resmi merciler tarafından talep edilen tüm bilgileri yetkililere sağlamış olup; tesislerinde gerçekleşmesi muhtemel soruşturma bilgisine şirketin ilk 3 aylık ara faaliyet raporunda da yer vermiştir.

Bu bilgilerin ötesinde devam eden ön soruşturma hakkında daha fazla açıklama yapamamaktayız. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 

Mercedes-Benz Türk A.Ş." açıklamalarında bulundu.

VOLKSWAGEN'DE BU ŞOKU YAŞADI

2015 yılında başta Amerika olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde Dizel skandalı dünya çapında milyonlarca otomobilin emisyon değerlerini özel bir programla düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasıyla gündeme oturmuştu. Bu olay sonucunda Volkswagen dava açılan ülkelerde milyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalmıştı.Ayrıca Türkiye'de en çok tutulan motor olan 1.6 dizel motor üretimini durdurup 1.2 ve 1.4 TSI motoru ile satışlarına devam etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×