Öne Çıkanlar feto diyanet işleri başkanı memura ne kadar zam yapılacak 2018 28 nisan survivor ödül oyunu 689 Sayılı KHK ile atılan personellerin tam listesi

NY Times Fırat Kalkanı operasyonu için 'istila' ifadesini kullandı

Türkiye bir yanda terör örgütleriyle mücadele ederken diğer yandan dış basının yalan haberleri eksik olmuyor. Alman Der Spiegel dergisinden sonra bu kez de ABD gazetesi New York Times, skandal bir başlığa imza attı.

NY Times Fırat Kalkanı operasyonu için 'istila' ifadesini kullandı
New York Times skandal başlığında Fırat Kalkanı operasyonu için ''istila'' ifadesini kullandı. Türkiye'nin sınırını tehdit eden terör örgütü DAEŞ'e karşı yapılan askeri operasyon için NY Times, istila dedi.

ABD gazetesi New York Times skandal başlığında, ''Erdoğan Suriye istilasıyla askeri gücünü gösterdi'' diyerek, Türkiye'nin güvenlik tehdidi nedeniyle başlattığı operasyon için 'istila' demiş oldu. Gazete terör örgütü PYD'yi de savunmaya kalktı. ''Operasyon PYD'nin yayılmasını engelledi'' dedi. Ancak NY Times'ın bu skandalı kısa sürdü.Gazete, gelen yoğun tepkiler üzerine istila ifadesini değiştirdi. Başlığını ''Operasyon'' kelimesi ile güncellemek zorunda kaldı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×