Öne Çıkanlar feto anneler günü Murat Boz aöf işletme iktisat sınavı soruları ve cevapları 29 nisan aöf işletme soruları cevapları

NY Times Gazetesi ABD PYD ilişkisini deşifre etti

Amerika'nın önde gelen gazetelerinden New York Times, ABD yönetiminin her fırsatta inkar ettiği terör örgütü PYD ile olan ilişkisini yayımladığı bir haberle deşifre etti.

NY Times Gazetesi ABD PYD ilişkisini deşifre etti
Amerika Birleşik Devletleri yönetimi, Suriye'de terör örgütü PYD/YPG ile işbirliğinden Türkiye'nin tepkilerine ve ikazlarına rağmen vazgeçmiyor. Amerikan yazılı medyasının önde gelen gazetesi NY Times, bu ilişkiyi bir kez daha deşifre etti.

Gazete, Washington ile terör örgütü ilişkisinin yeni bir boyut kazanacağını bildiren bir haber yayınladı. Gazetenin haberine göre Obama yönetimi DAEŞ'le mücadele için Suriyeli kürt grupları doğrudan silahlandırmayı ön gören bir plan üzerinde çalışıyor. Bölgedeki mevcut Amerikan politikasının önemli ölçüde değiştirileceğine dikkat çekilen haberde, bu adımın DAEŞ'e karşı harekatı hızlandırabileceğini ancak bu durumun Türkiye ABD arasındaki gerilimi keskin bir şekilde tırmandırabileceği ifade edildi.

New York Times
Obama yönetimi DAEŞ'e karşı Suriyeli Kürtleri silahlandırmayı planlıyor

New York Times'ın haberine göre, Suriye'deki kürt grupların Amerika tarafından silahlandırma planı, Ulusal Güvenlik Konseyi'nde taslak aşamasında. Plan kesinleştiğinde ABD Başkanı Barack Obama'ya sunulacak.

BAŞBAKAN: ''ABD İLE ANLAŞAMIYORUZ''

Bu konu Ankara'da Başbakan Binali Yıldırım'a da soruldu. Başbakan, ''bizim için PKK neyse YPG ve PYD de o'dur. Amerika ile bu konuda anlaşamıyoruz.'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×