Bu haber kez okundu.

Rusya ve Baas bombardımanında en az 45 sivil öldü
Rus ve Baas uçaklarının Halep'in sivil hedeflerine yaptığı ağır bombardıman sonucu en az 45 kişinin öldüğü 100'den fazla kişinin de yaralandığı bildirildi.

Halep'teki muhalefet kaynakları bombardımanın son bir yıl içinde yaşanılan en korkunç saldırı olduğunu dünyaya duyurdular. Saldırının Baas topçusu ile eş güdümlü olduğu ve uçakların bombaladığı bölgelerin topçu ateşi altında da kaldığı belirtildi.

Muhalefet liderleri Rusya'nın meşru muhalefete teslim olmaktan başka bir yol bırakmamaya çalıştığını açıkladılar. Bu plan çerçevesinde stratejik önemdeki Humus kentinde kalan son muhalefet unsurları da kentten çekilmeye zorlandı. Baas rejimiyle varılan güvenlikli geçiş anlaşması kapsamında 1350 muhalifin kentten çıktığı, binlerce ailenin de yollara düştüğü belirtiliyor.

Amerikan uçaklarının ülkenin Deyrizor kentindeki Baas askerlerini vurmasının bir kaza olmadığını belirten Suriye diktatörü Beşer Esad ise son açıklamasında, Suriye'nin tamamını almadan savaşı sonlandırmaya niyeti olmadığını söyledi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×