Bu haber kez okundu.

Suriye'de çocuk katliamı savaş uçakları 22 çocuğu öldürdü
Suriye'nin İdlib kentine yapılan saldırıda öldürülen 35 sivil masum vatandaştan 22'sinin ilkokul öğrencisi ve 6'sının da öğretmenler olduğu açıklandı. Yaşanan bu katliamdan hemen sonra Birleşmiş Milletler Yardım Vakfı, saldırının korkunç ve mutlaka cezalandırılması gereken bir saldırı olduğunu açıkladı.

Türk Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da, ''çoğu öğrenci 20'nin üzerinde sivilin hayatını kaybetmesine, 40'ın üzerinde sivilin yaralanmasına yol açan hava saldırısını şiddetle kınıyoruz.'' ifadesi kullanıldı.

RUSYA İDDİALARI REDDETİ, FRANSA MOSKOVA'YI SUÇLADI

Saldırının Fransa ya da Rusya savaş uçakları tarafından gerçekleştirildiğinin açıklanmasından sonra Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Saharova, ''Rusya Savunma Bakanlığı bu korkunç saldırıyla Rus savaş uçaklarının hiçbir ilişkisi olmadığını bildirmiştir. Bakanlık bu konuda detaylı açıklama yapacak'' dedi.

Fransa Dışişleri Bakanlığı ise yayınladığı sert bildiride, Rusya'yı yalan söylemekle suçlayarak, ''o bölgede savaş uçağı kullanabilen 2 güç var. Biri Rusya diğeri ise Suriye. Muhalefetin elinde uçak olmadığına göre bu katliamı Rusya ve Suriye'den biri yapmıştır'' dedi.

Kaynak: 24 TV
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×