Bu haber kez okundu.

Suriye'de Türkiye'ye karşı terör örgütü kurup Türkiye'yi tehdit ettiler

Suriye'de, Türkiye'ye karşı bir terör örgütü kuruldu. Kendilerine "Devrimci Kuvvetler" adını veren örgüt, PKK'nın Suriye uzantısı PYD’nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri bünyesinde hareket ediyor. İşte Türkiye'ye tehditler savurdukları o video!

Suriye’nin Şehba bölgesinde kurulan örgütü Amerika’nın Sesi duyurdu. Yayımlanan videoda grubun amacı, “bölgede güvenlik ve istikrarı korumak” olarak tanımlandı. Türkiye'den "Osmanlı kolonicileri" diye bahsedilen videoda, Türkiye'yi ülkelerinden atacaklarının sözünü veriyorlar.

Videoda yer alan konuşmayı Hesam Hidro isimli grup komutanlarından birisi yapıyor. Konuşmasında Halep'teki birçok köyün Türkiye tarafından bombalandığını iddia eden Hidro, grubun kuruluşunu ve amacını açıklandığı konuşmasında Türkiye’ye tehditler savuruyor.

İşte o konuşmanın detayları:

“Suriye savaşının 7’inci yılındayız. Tüm terör gruplarının kontrolüne ve tiranlığa tanıklık ettik. Ancak son sözü her zaman onurlu Suriyeliler ve vatansever isyancıları söyledi. Bugün, Kürdü, Arabı, Türkmeni, farklı etnik kökenlere mensup genç, özgür Suriyeliler’den oluşan yeni bir gücün kurulduğunu ilan ediyoruz. Bu güç, ülkemizi yok edenlere, bizi acıyı tatmaya zorlayanlara ve ülkemizi işgal etmek için binlerce insanımızı öldürenlere karşı savaşacak. Özellikle son bir kaç ayda kuzey Halep’teki köylerimizin birçoğunu Türk güçleri bombaladı ve hala da saldırılarını devam ettiriyorlar. İsyancı güçler, Suriye halkına, ellerindeki tüm imkanlarla terör saldırılarına karşı Suriye’yi savunacaklarının ve Osmanlı kolonicilerini ülkeden atacaklarının sözünü veriyor. Canlarını feda eden kahramanlarımızın intikamını alacağız, huzur içinde yatsınlar. Çok yaşa demokratik Suriye.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×