Bu haber kez okundu.

Videodaki görüntüler 5 yıldır iç savaşın yaşandığı Suriye'den. Tartus, Akdeniz'in kıyısında Ervad Adasının (cezire) karşısında yer alır.

Sanki Suriye'de hayat güllük gülistanlıkmış gibi gösterilen ve 'Suriye her zaman güzeldir'' sözleriyle biten klip, son 5 yıldır Suriye'den gelen görüntülerin çok uzağında. Uluslararası haber ajansları, yıllardır Suriye'nin çeşitli bölgelerinden bombardıman, çatışma ve saldırı haberleri geçiyor. İç savaşta ölenlerin sayısı 470 bini buluyor. Böyle bir ortamda Suriye Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı 'Suriye tanıtım filmi' hem eleştiri hem alay konusu oldu.

Suriye halkının bir bölümü, bakanlığı yalancılık ve gerçeklikten kopmakla suçluyor. Suriyelilerin bir bölümü ise ülkelerindeki güzelliklerin bu şekilde tanıtılmasından memnun.

Suriye Turizm Bakanlığı tanıtım videosunun yanı sıra ülkede turizmin geliştiğini belirten rakamları da açıkladı. Bakanlık açıklamasında, Suriye'ye tatil için gelen turist sayısının geçen yıla göre yüzde 30 arttığını belirtti. Tepki çeken Suriye tanıtım videosu izle haberimizden izleyebilirsiniz.

Kaynak: NTV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×