Bu haber kez okundu.

The Economist kapağına Erdoğan'ı koydu niyetleri iyi değil!

Batı basını Türkiye'ye yönelik algı operasyonlarına devam ediyor. Halkoylamasında 'EVET' çıkması halinde daha güçlü bir Türkiye'den korkan Avrupa basınındaki son algı yönetimi girişimi İngiliz yayın kuruluşu The Economist dergisinden geldi. Dergi, son sayısının ve Twitter hesabının kapak fotoğrafına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı koydu.

İngiltere'de yayın yapan dünyaca ünlü The Economist dergisi, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumuna sayılı günler kala Erdoğan'ı kapağına taşıdı. "Türkiye diktatörlüğe kayıyor" başlığıyla yayımlanan içerik ile yeni bir algı yönetimi hedefleniyor. Derginin kapak fotoğrafında Erdoğan'a yer vermesi herkesi şaşırttı.

TWITTER KAPAK FOTOĞRAFINA ERDOĞAN'I KOYDU

Economist dergi kapağının yanı sıra Twitter hesabına da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını koydu. İngilizlerin son hareketi hem dalga konusu oldu hem de vatandaşlardan sert tepki aldı. Bazı kullanıcılar derginin Twitter hesabının hacklendiğini sanarken bazıları ise bu hareket karşısında sert mesajlar paylaştı. Özellikle sosyal medya kullanıcıları ilk anda derginin böyle birşeyi niye yaptığını anlayamadı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×