Öne Çıkanlar feto cem bakioğlu kimdir yenikapi mitingi Beşiktaş-Fenerbahçe maçı kaç kaç bitti PMYO Lize Mezunu 2500 Polis Memuru Alımı İlanı

Türk Kızılayı Musul ve Telafer için yardım kampanyası başlattı

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Twitter hesabından paylaştığı mesajda ''Bin Yıllık Kardeşliğin Adı: Musul'' isimli yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Türk Kızılayı Musul ve Telafer için yardım kampanyası başlattı

Türk Kızılayı tarafından başlatılan yardım kampanyasında, Irak'ın DEAŞ işgalindeki Musul ve Telafer kentlerinde zor durumda kalan yaklaşık 2 milyon insana ulaşılması ve insani ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.

MUSUL'A YARDIM NASIL GÖNDERİLECEK?

''Uzat elini, Musul da senin yurdun'' mesajıyla Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın duyurduğu yardım kampanyasına katılmak için cep telefonunuzdan MUSUL yazıp 2868'e göndermeniz yeterli. Gönderilen her bir SMS karşılığında Irak'taki savaşın ve DEAŞ'ın zulmünü yaşayan kişilere 10 liralık bağış yapılmış oluyor.

Musul yardım kampanyası

KAMPANYA AFİŞİ

Türk Kızılayı, Musul için başlatılan kampanyadan daha geniş kitlelerin haberdar olması için bir de afiş hazırladı. Bu afiş üzerinde, "Musul ve Telafer'de 2 milyon masum insanı zor günler bekliyor. Kış gelirken binlerce insan evlerini terk ediyor. Bağışlarınızla, Musul ve Telafer'in beslenme ihtiyacını karşılıyoruz" ifadesi yer alıyor ve yardımın nasıl yapılacağı konusunda kısa bir bilgi bulunuyor.
 

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×