Bu haber kez okundu.

Ukrayna'ya kimlikle giriş dönemi başlıyor!

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman resmen açıkladı! Hem Türkiye hem de Ukrayna vatandaşları artık pasaportsuz, yeni kimlik kartlarıyla seyahat edebilecek. İki ülke arasındaki seyahat anlaşmasının Groysman'in yarın yapacağı Türkiye ziyareti kapsamında imzalanacağı belirtildi. Anlaşmanın imzalanmasının ardından Türk vatandaşları Ukrayna'ya, Ukranya vatandaşları da Türkiye'ye kimlik kartı ile giriş yapabilecekler.

TURİZM İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİNDE ÇOK ÖNEMLİ

Ukrayna Başbakanı Başbakan Groysman, Ukrayna'dan Türkiye'ye gelen turist sayısının 1 milyonun üzerine çıktığını, Türkiye'den giden turist sayısında ise yüzde 28 artış olduğu bilgisini paylaştı. Groysman, turizmin iki ülke ilişkilerinin gelişmesinde büyük rol oynadığını ve buna paralel olarak da büyük imkanların olduğunu vurguladı.

KİMLİK KARTI İLE SEYAHAT EDİLECEK

Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz, yeni kimlik kartları ile karşılıklı seyahat imkanı sağlayacak olan anlaşma Groysman'ın ziyareti sırasında gündeme gelecek. Her iki ülke arasında imzalanacak olan anlaşmadan sonra vatandaşlar kimlik kartı ile seyahat edebilecekler. Konuyla ilgili açıklama yapan Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, Türkiye'ye yapacağı ziyaretinde önemli bir adım atılacağını belirterek, "Ukrayna hükümeti ile Türk hükümeti arasında imzalanacak anlaşmayla Ukrayna vatandaşları Türkiye'ye, Türk vatandaşları Ukrayna'ya kimlik kartı ile seyahat edebilecek. Bu çok iyi bir işaret. Ayrıca çok yönlü hava trafiği için karşılıklı uçak seferlerini arttırmamız gerekecek. Ukraynalılar Türkiye'yi ve Türkiye'nin turizm imkanlarını çok iyi biliyor" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×