Bu haber kez okundu.

15 temmuz darbe girişimi mağdurlarına burs veren okullar ve dernekler
15 Temmuz gecesi Türkiye karanlık bir geleceğe çekilmek istendi. Darbeci askerlerin 15 Temmuz 2016'daki kalkışması bugüne kadar yapılan en alçakça girişim olarak tarihe geçti. Darbe girişimi sırasında halk demokrasi ve milli iradenin korunması için meydanlara çıktı. Darbe girişimine kahramanca direnen bazı vatandaşlar, darbeci askerlerin silahından çıkan kurşunlara adeta siper oldu ve ülkemiz için canlarını seve seve feda ederek, şehitlik mertebesine ulaştılar. O gece tam 241 vatandaşımız şehit düştü.

Peki ya şehitlerimizin geride kalan çocukları. Onların geleceği ne olacak? Şehitlerimizin çocukları nasıl okuyacak?

Ülkemizdeki bazı özel okullar ve dernekler yayımladıkları açıklamalar ile demokrasi şehitlerimizin çocuklarına anaokulundan üniversiteye kadar yüzde 100 burs sağlanacağını duyurdu. Peki 15 Temmuz Darbe Girişiminde Şehit Olanların Çocuklarına Burs Veren Okullar ve Dernekler hangileri? İşte detaylar...

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİNişantaşı Üniversitesi darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların eğitimine devam eden veya bu yıl sınava giren çocuklarına yüzde 100 burs vereceğini duyurdu. Üniversitenin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda ''Demokrasi şehitlerimizin, eğitimine devam eden ve bu yıl sınava giren çocuklarına %100 burs vermekten şeref duyarız.'' ifadesi kullanıldı.

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİİzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, darbe girişimi şehitlerinin birinci derece yakınlarına, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde tam burs vereceklerini açıkladı. Demirtaş açıklamasında, “Girişimde hayatını kaybedenlerin birinci derece yakınlarına tam burs vereceğiz. Toplum olarak biz de bu kişilerin çocuklarına sahip çıkmamız gerekiyor. Okul ücreti, yurt gibi birçok ihtiyaçlarını tam burs kapsamında üniversite olarak karşılayacağız” dedi.

BİRİKİM OKULLARIBirikim Okulları'ndan da demokrasi şehitlerimizin çocukları için burs müjdesi verildi. Birikim Okulları Twitter hesabından yapılan paylaşımda ''Darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın çocuklarına, anasınıfından üniversiteye kadar %100 burs imkanıyla ücretsiz eğitim verilecektir.'' denildi.

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİDarbe girişimi şehitlerimizin çocuklarına İstanbul Şehir Üniversitesi'nden burs desteği verilecek. 'Şehir Çocukları Bursu' başlığı ile duyurulan burs açıklamasında, ''Son olaylarda hayatını kaybedenlerin devletimiz tarafından şehit statütüne alınmasını takiben, ÖSYS sonucunda üniversitemizin programlarından birine yerleştirilen ilgili öğrenciler 'Şehit Çocukları Bursu'ndan' yararlanabileceklerdir.'' denildi.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİTürk Eğitim Derneği Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, 15 Temmuz şehitlerinin çocuklarına burs verileceğini ve aynı zamanda TED Üniversitesi'ni kazanan şehit çocuklarının yüzde 100 burslu olarak yükseköğrenim hayatlarını sürdürebileceklerini duyurdu. 

PALET MONTESSORİ​TÜRGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) bünyesinde hizmet veren ve Montessori eğitimi uygulayan eğitim kurumu Palet Montessori de 15 Temmuz şehitlerimizin çocuklarına burs veren okullar arasında. Okulun Twitter hesabından yapılan paylaşımda ''Darbeye karşı demokrasi savaşında hayatlarını feda edenlerin evlatlarına yüzde 100 eğitim bursu vermekten onur duyacağız.'' ifadesi kullanıldı.

MEKTEBİM OKULLARIMektebim Okulları da Twitter'dan bir paylaşım yaparak darbe girişiminde şehit olan vatandaşların çocuklarına burs vereceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, ''Darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın çocuklarına, anasınıfından üniversiteye kadar yüzde 100 burs imkanıyla ücretsiz eğitim verilecektir.'' denildi.

ERA KOLEJLERİEra Kolejleri, demokrasi şehitlerimizin çocuklarına anaokulundan liseye kadar tüm eğitim kademelerinde, koşulsuz ve sınırsız olarak yüzde 100 eğitim bursu ile destek sağlanacağını açıkladı.

ŞAFAK OKULLARIŞafak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şatıroğlu, Demokrasi şehitlerinin eğitimine devam eden çocuklarına yüzde 100 burs vereceklerini açıkladı. İsmail Şatıroğlu, "Bu alçaklar ve uzantıları her ne şekilde olursa olsun yetiştirdiğimiz gelecek nesillere asla ve asla temas edemeyecekler. Bu düşünce ile biz Şafak Okulları olarak bu yoldaki alçakları asla ve asla içimizde barındırmayacağız ve gençlerimize sahip çıkacağız" diye konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×