Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

18. dönem POMEM sınav sonuçları EGM sorgu ekranından açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı, 9 bin erkek ve bin kadın toplam 10 bin polis memuru alımı için yaptığı 18. Dönem POMEM giriş sınavı sonuçlarını e-Devlet sitesinden açıkladı.

18. dönem POMEM sınav sonuçları EGM sorgu ekranından açıklandı

Polislik mesleğinde ihtiyaç duyulan 9 bin erkek ve bin kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı'nın gerçekleştirdiği sınav sonuçları belli oldu. Adaylar sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı internet sitelerine giriş yaparak sorgulayabilecekler.

Üniversite mezunu adayların katıldığı 18. dönem POMEM sınavı sonuçlarında başarı sıralamasının adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapıldığı belirtildi. Polis Meslek Eğitim Merkezince eğitime tabi tutulacak olan polis memuru adayları sayısına göre sınavda başarılı olanlardan 9 bini erkek ve bini kadın olmak üzere toplam 10 bin asıl aday açıklandı.

EGM internet sayfasından sınavı kazanan adaylar için yapılan açıklamada, ''Asıl olarak sınavı kazanan adayların POMEM’e geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.'' denildi.

18. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları EGM internet sitesi www.egm.gov.tr ve Polis Akademisi internet sitesi www.pa.edu.tr adreslerinden T.C. Kimlik numarası ve e-devlet şifresi girişi yapılarak öğrenilebiliyor. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Başkanlık, asıl olarak sınavda başarılı olan adayların intibak eğitimleri için 20 Kasım 2016 günü saat 17.00'ye kadar planlanan POMEM'lerde hazır bulunmaları gerektiğini belirtti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×