Bu haber kez okundu.

2010 KPSS sınavının FETÖ'cü şampiyonu tutuklandı
2010 KPSS sınavı öncesinde çalınan sorulara ilişkin operasyonlar devam ediyor. Bu kapsamda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olan ve sızdırılan sorulardan faydalanarak devlet memurluğu hakkı elde eden şüphelilerin tespit edilmesine ve gözaltına alınarak sorgularının yapılmasına devam ediliyor.

Kayseri'de yaşayan Zeki Yolaçan da bu şüphelilerden birisi olarak Kayseri İş-Kur Bölge Müdürlüğü'ndeki görevinden 3 ay önce açığa alınmıştı. Yolaçan, mezuniyetinin ardından tam 16 yıl sonra girdiği KPSS 2010 sınavında sorulan 120 soruyu doğru yanıtlayarak devlet memuru hakkı elde etmişti.

Habertürk'ün haberine göre Zeki Yolaçan, 2010 KPSS için yeniden başlatılan soruşturma kapsamında sınav sonucu şaibeli bulunduğu için cezaevine gönderildi. Eşi Reyhan Yolaçan da aynı sınavda tüm sorulara doğru yanıt verdiği, sınav sonucu şaibeli olduğu için çalıştığı hastanedeki görevinden açığa alındı. Zeki Yolaçan'ın 2010 KPSS sınavında 115 soruyu doğru yanıtlayan ve bir kamu kurumunda memur olarak çalışan kız kardeşi Vahide Yolaçan'ın da tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi. KPSS 2010 sınavında 350 kişinin sonucu şaibeli bulundu. Bu kişilerden 70'inin ise karı-koca olduğu ortaya çıktı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×