2016 KPSS sınav soruları ve cevapları kitapçığına nasıl ulaşılır?

2016 KPSS Önlisans sınavı dün yani 16 Ekim Pazar günü tüm yurtta belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleşti. Sınavda adaylara Türkçe, Güncel konular, Matematik, Tarih ve Vatandaşlık Bilgisi konularından toplamda 120 soru soruldu. Peki memur olmak için bu sınava katılan adaylar 2016 KPSS soruları ve cevap anahtarına nasıl ulaşacak?

16 Ekim KPSS Önlisans sınavı soruları ve cevapları kitapçığını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız!

SORU VE CEVAPLAR NASIL İNDİRİLİR?

Kamu Personeli Seçme Sınavı Önlisans sınavına katılan adaylar ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresine giriş yaparak soru ve cevap kitapçıklarını indirebilirler. Bunun için Aday İşlemleri Sistemi'ne ÖSYM aday şifresi ve T.C. Kimlik numarası yazılarak giriş yapılması gerekiyor. Online olarak ulaşılabilen KPSS 2016 soruları ve cevapları ÖSYM ais dışında herhangi bir internet sitesinden açıklanmayacak.

SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2016 KPSS önlisans sınav sonucu açıklanma tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak geçmiş sınavlara baktığımızda KPSS sınav sonucunun 15 gün içerisinde yani 20 Ekim tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

KPSS sınav sonuçları sorgulama ekranı ÖSYM ais.osym.gov.tr internet sayfasından ilan edilecek. Adaylar, aday şifresi ve T.C. Kimlik numarası girişi yaparak gelen sayfadan sınavda aldıkları puanın kaç olduğunu rahatlıkla öğrenebilecekler. ÖSYM, adayların adreslerine sınav sonuç belgesi göndermeyecek.

2016 KPSS ORTA ÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu konuda geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre 2016 KPSS Ortaöğretim ve Lise düzeyi sınavı 20 Kasım 2016 tarihinde saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Bu sınava ilişkin sorular ve sonuçlar yine ÖSYM ais sistemi üzerinden açıklanacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×