Bu haber kez okundu.

2017 EBA TEOG Soruları Video Çözümleri 26-27 Nisan 2017 eba.gov.tr EBA giriş sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı, 8. sınıflara yönelik 2. dönem TEOG sınavı 26 - 27 Nisan 2017 tarihleri arasında yapıldı.TEOG sınavının bitmesinin ardından soru ve cevapları ile çözüm videolarının bugün saat 14.00'ten itibaren www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacağını duyurmuştu. 

Bakanlıktan dün yapılan yazılı açıklamada, "Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, videolu çözümleri ise bakanlığın branş öğretmenleri tarafından yayınlandı.Sınava giren adaylar TEOG sorularına bakarak doğru ve yanlışlarını kontrol edebilecekler. MEB ise 2017 TEOG soruları ve cevaplarını bugün meb.gov.tr adresinden açıklayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG sınavı videolu çözümleri için açıklamada bulundu . Bakanlığın yaptığı açıklama ; "Bakanlıktan dün yapılan yazılı açıklamada, "Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleri ise derslerin branş öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak. Tüm sınavlara ait soru ve cevaplar pdf ortamında yazılı olarak 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te www.eba.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tradreslerinde yayımlanacak. Bu saatten sonra da sınavlara ait soru çözüm videoları, yapımlarının tamamlanmasının ardından www.eba.gov.tradresinde yayımlanacak" denilmişti."

TEOG sınavına giren öğrencilerin sayısı 1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katıldığı sınav, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde, 22 okulda yapıldı.

İkinci gün oturumunda öğrenciler sırasıyla fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinin sınavları yapıldı.

TEOG Ortak sınavlar, Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de aynı anda başladı ve saat 12.00'de sona erdi.

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu ve öğrencilere A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere, dört kitapçık verildi. Adaylara her ders için 40 dakika süre tanındı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×